articles

גידול דגי דניס בחוות של "לב – ים

בישראל קיים ביקוש לכ- 4000 טון דגי דניס בשנה, אולם בגלל המחסור בארץ כמחציתם מיובאים.

בעבר גידלו דגי דניס  בכלובים במפרץ אילת אולם בשל חשש לפגיעה בריף האלמוגים העבירו את כלובי הדגים מאילת לנמל אשדוד.

בחוות "לב-ים" הממוקמת  3.2 ק"מ מול חופי מכמורת, גדלים דגי הדניס בכלובים מיוחדים המכילים  כ- 200,000 דגים כל אחד.

מקור הדגיגים הוא מגידול מקומי בישראל: הדגיגים מגיעים ל"חוות לב-ים" בגודל של כ- 2.5 גרם מחוות גידול באילת או ממעגן מיכאל. בנוסף החווה רוכשת דגיגים בגודל של כ- 50 גרם מהתחנה לחקר המדגה בחוף דור, שם מתבצע מחקר על סוגי דגים נוספים לגידול בים הפתוח.

הדגים בחוות "לב-ים" מקבלים מזון פעמיים ביום, ע"י צוללנים אשר מגיעים אליהם בסירות ומאכילים אותם בעזרת מכונת האכלה ייחודית שפותחה בחוות "לב-ים" ונבנתה  מכונת האכלה בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת להאכיל עד לעומק של 30 מ' . הכופתיות מהם ניזונים הדגים, – ניתן  בגדלים שונים מ- 1 מ"מ ועד 4.5 מ"מ (בהתאמה לגודל הדג). המכונה מאפשרת האכלה יעילה גם במצבי ים קשים. יצוין כי לא קיימת עדיין בעולם מכונת הזנה מסוג זה אשר פועלת לשביעות רצון המגדלים. מכונה זו מהווה פריצת דרך לתחום החקלאות הימית. בנוסף למזון הניתן להם, בחוות "לב-ים" ניזונים הדגים גם כל מה שנמצא בים הפתוח ונכנס לכלובים עם הזרם: יצורים חד תאיים , אצות , דגים קטנים ועוד.

כיום עובדים בחוות "לב-ים"  20 איש: בוגרי הפקולטה למדעי הים במכללת רופין, צוללנים וביולוגים ימיים.

בנוסף לפעילות בים הקשורה בהזנת הדגים, פועל הצוות להכנת הרשתות ולהכשרתן מידי שנה לקבלת מחזור דגים נוסף. הצוות מנקה את הרשתות בים באופן שוטף עם שואב מיוחד, במטרה לאפשר לזרמי הים לחדור דרך הרשתות ולהזין את הדגים. הצוות עוסק בסימון החווה בים על ידי תמרורים מיוחדים, בשמירה ובתחזוקה של העוגנים.

כל עובדי "לב-ים" הם צוללנים מומחים ושייטים  אשר אוהבים את הים ומבקשים בו את פרנסתם.

הכלובים הנמצאים בשימוש בחווה הם מסוג TLC ופותחו במכון הטכנולוגי הימי הנורווגי (Marintec) הם פותחו במקור לגידול דגים באזור הפיורדים, שם מגדלים מגוון דגים במים הקרים של ים הצפון, במפרצים עמוקים.  לכלוב צורה של מעוין והוא מעוגן לקרקעית בעזרת משקולות בטון כבדות המבטיחות את יציבותו בזרמים של הים. צורת הכלוב ועיגונו יוצרים מצב של "נחום תקום" והכלוב נע עם הזרמים ואינו מתנגד להם דבר המבטיח את הישרדותו והישרדות הדגים.

השימוש בכלובים אלו בים הפתוח בתנאים שבהם פועלת חוות "לב- ים" מול חופי מכמורת, הוא ייחודי בעולם. על המנהלים והעובדים בחווה הוטלה אחריות גדולה בפיתוח שיטות עבודה והתאמת הכלובים לתנאי הים הסוערים והמשתנים בים: רוחות, גלים גבוהים, זרמים ואף כרישים המאיימים על הדגים ועל הכלובים. הכלובים מושקעים בים בעומק של כ- 30 מטרים והצוות צולל פעמיים ביום על מנת להאכיל את הדגים. שיטת גידול זו טומנת בחובה יתרונות משמעותיים לאיכות הדגים ולסביבה הביולוגית בה הם גדלים. המים סביבם תמיד נקיים, הכלובים אינם מזהמים את הים וכל הפסולת נשטפת ומורחקת ללב ים מבלי לפגוע באוכלוסיה הטבעית בים או בסביבתם.

דגי חוות "לב- ים" אינם נמצאים בנמל או במפרץ ולכן זוכים גם לאספקת מזון טבעית מהפלנקטון ( חד תאיים ) ואצות בים. במקרים של סערות בהן נבצר מהצוות להגיע להאכלה, יכולים הדגים לשרוד מספר ימים כשהם ניזונים ממזון טבעי מהים. בנוסף הסביבה הטבעית- הגלים והזרמים גורמים לכך שהדגים  בתנועה מתמדת ולכן אחוז השומן בהם נמוך ואחוז החלבון גבוה מהמצוי בדגים הגדלים באזורים שקטים. יתרון נוסף של הכלובים טמון בכך שהם שומרים על צורתם ועל הנפח של הדגים בתוכם ומאפשרים הישרדות בתוך הנפח המשתנה של הכלוב בהתאם למצבי הים (סערות חורף קיצוניות, זרמים חזקים).

קצב הגדילה של הדגים בכלובים הוא גבוה יחסית ומאפשר גידול יעיל  של הדגים בים הפתוח. הטמפרטורה בים גבוהה יותר מאשר בים הצפוני או אפילו בתורכיה או ביון ולכן הדגים גדלים מהר יותר. בשל הטמפרטורה הגבוהה יחסית, אחוז השומן קטן יותר מאשר בדגים הגדלים במים קרים.